Ювентус спечели Купата на Италия

juventus_bet365

Ювентус спечели Купата на Италия, след като победи с 2:0 Лацио на стадион “Олимпико” в Рим. Така “старата госпожа” направи сериозна крачка към легендарния требъл – Купа на Италия, Скудетото и Шампионска лига. Дани Алвеш и Леонардо Бонучи бяха точни отрязаха надеждите на Лацио за трофей.
Ювентус вдигна 12-та рекорда купа на страна и стана първият отбор в историята, които го прави за трети пореден път, а също така изравни постижението на Рома за най-много финали в надпреварата – 17.
Футболистите на Масимилиано Алегри имат нужда само от точка в оставащите два мача от Серия А, за да направят трети пореден дубъл в Италия. Юве приема Кротоне на Александър Тонев в неделя. Футболистите от Торино имат и финал в Шампионската лига, където на трети юни в Кардиф излизат срещу Реал Мадрид.
Капитанът на Ювентус Джанлуиджи Буфон бе на пейката, Хуан Куадрадо също остана резерва през всичките 90 минути. На трибуните бяха Миралем Пянич поради наказание и Сами Кедира заради травма.
Лацио удари греда чрез Кейта още в 5-ата минута. В 12-ата минута Дани Алвеш откри резултата, след като засече центриране на Алекс Сандро.
Юве подкрепян от над 30 000 тифози в следващите минути пропусна да взе солиден аванс. Дибала и Игуаин развинтиха защитата на Лацио, но Стракоша спаси техните удари.
В 25-ата минута след центриране от корнер Бонучи направи резултата 2:0, което прекърши ентусиазмът на римските орли.
До края на полувремето нямаше нищо интересно пред двете врати.
След подновяването на играта Симоне Индзаги пусна Фелипе Андерсон в опит да промени събитията на терена. Лацио създаде добри възможности, които бяха пропуснати от Кейта и Чиро Имобиле.
В 71-ата минута Стракоша спаси нов гол, след като отрази удар на Гонсало Игуаин.
До края на мача опитите на Лацио за почетен гол завършиха без успех.