Реал Мадрид с решителна крачка към титлата

REAL MADRID bet365

Реал Мадрид направи решителна крачка към спечелване на титлата в Испания. В отложен мач от 21-ия кръг на Примера футболистите на Зинедин Зидан победиха с 4:1 Селта като гост. Така Реал вече има аванс от 3 точки пред Барселона кръг преди края.
“Белия балет” може да изпусне титлата само при загуба в последния си мач като гост на Малага, а в същото време Барса трябва да победи Ейбар.
Реал Мадрид откри в 10-ата минута чрез Кристиано Роналдо. Иско продължи топката към португалеца, който с мощен удар опъна мрежата.
Селта реагира веднага и пропиля три отлични възможности за изравняване. Първо удар на Джони Кастро бе спасен от Кейлор Навас, а след това Пионе Систо на два пъти не бе точен.
Домакините не се отказаха и продължиха да натискат своя именит съперник. В 30-ата минута Адам Вас не успя да се разпише от фаул, а след него и Яго Аспас не успя да преодолее Навас.
В края на полувемето Карим Бензема от добра позиция стреля право в ръцете на вратаря.
Още в началото на втората част Реал Мадрид стигна до втори гол. Иско пусна пас през центъра към Роналдо, който не сгреши за 2:0.
В 62-ата минута Яго Аспас бе повален от Серхио Рамос в наказателното поле, но вместо да даде дузпа за Селта, съдията извади втори жълт и червен картон за нападателя на домакините.
С човек по-малко играчите на Селта продължиха да търсят гол и в 68-ата минута Адам Вас пропусна страхотна възможност отблизо. Минута след това Систо отне от Иско в центъра на терана и пусна към Джон Гуидети, който намали на 1:2.
Секунди по-късно Марсело направи отличен пробив и подаде към Бензема успоредно на голлинията и той направи 3:1.
В 88-ата минута Тони Кроос оформи крайното 4:1 за Реал Мадрид след грешка в защитата на Селта.