Мондиал 2014 | „Лалетата“ на 1/4-финал след инфарктен обрат срещу Мексико | BGsport.bg – БГспорт.бг

robben-4Отборът на Холандия се класира за 1/4 -финалите на Мондиал 2014, след като обърна с два късни гола тима на Мексико за крайното 2:1 в инфарктен двубой във Форталеза.

Двубоят започна вихрено, но до почивката не станахме свидетели на попадения. Мексиканците обаче шокираха именития си противник в началото на втората част. Холандия, която демонстрира един от най-добрите стилове на Мондиала бе наказана след хубав удар от 20 метра на Джовани Дос Сантос, който използва объркване в защитата и лошо пласиране на Чилесен, за да се разпише. Холандците се втурнаха да изравняват, но гредата спаси вратаря Очоа, преди Робен да бие отново в стража при друга опасна ситуация.

В крайна сметка стигнахме до 88-ата минута, когато след едно избиване от центриране в наказателното поле, Уесли Снайдер намери топката и с удар от около 12 метра разстреля противника.

Нямаше обаче да гледаме продължения, тъй като скоро Холандия нанесе нов удар. Робен бе фаулиран в наказателното поле и от бялата точка Клаас-Ян Хунтеелар удави надеждите на противника.