Зимни Олимпийски Игри Сочи 2014 | Янсруд остави златото в супергигантския слалом в Норвегия | BGsport.bg – БГспорт.бг

jansrudКиетил Янсруд от Норвегия продължи доминацията на страната в супергигантския слалом, печелейки златото на Олимпиадата в Сочи, докато 36-годишният американец Боде Милър се окичи с бронза, за да стане най-старият медалист в ски алпийските дисциплини.

Американецът Андрю Вайбрахт, стартира 29-и, но подобри с малко третото си място във Ванкувър, за да спечели среброто тук с 0.30 секунди зад Янсруд.

Канадецът Ян Худец завърши със същото време с Милър и така отново ще са на лице два бронза след двата златни медала при жените в спускането.

Успехът на Янсруд е четвърти поред за Норвегия в дисциплината.

Двамата представители на България днес се класираха по следния начин: Никола Чонгаров е 39-и, на 4.45 секунди от победителя, а Георги Георгиев завърши на 41-о място, на 4.58 секунди след Янсруд.