Ботев Пловдив | Ботев Пд е първият финалист за Купата на България | BGsport.bg – БГспорт.бг

kanarite-botevОтборът на Ботев Пловдив е първият финалист в турнира за Купата на България по футбол за сезон 2013/2014. На полуфинала пловдивчани елиминираха Локомотив София с общ резултат от двата мача 4:1. Първата среща се игра в Пловдив и завърши с успех 3:1 за домакините. Преди броени минути приключи и реваншът в столицата с резултат 1:0 в полза на Ботев. Така на финала „канарчетата“ ще се изправят срещу победителя от двойката Локомотив Пловдив – Лудогорец. Мачът между тези два тима започва всеки момент.

Срещата на стадионът в столичния квартал „Надежда“ започна с леко надмощие на гостите в първите десетина минути, след които Локомотив успя да изравни играта и дори да създаде няколко опасности пред вратата на Ботев. Добрите намеси на вратаря Стаховяк и защитата пред него не позволиха да бъде отбелязан гол до почивката.

Първото попадение падна в 61-ата минута, когато при опит за центриране на Вандер по левия фланг на атаката на Ботев, топката се удари в ръката на защитника на локомотивци Елтон и съдията Героги Йорданов отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана нападателят Юнес Хамза, който излъга вратаря Божидар Митрев и отбеляза. След това попадение амбициите на столичани тотално изчезнаха и мачът се доигра в спокойно и скучно темпо за малцината зрители на стадиона.