Берое победи категорично срещу Славия

beroe-bet365-odds

Берое записа първата си победа през новото първенство. Старозагорци победиха с 4:1 като гости срещу Славия. Столичани допуснаха второ поредно поражение пред собствена публика през новото първенство.
В десетата минута Педро Еуженио стреля от дистанция, вратарят Марио Кирев отби топката, която срещна напречната греда зад него.
В 22-ата минута Карлос Охене се разписа за 0:1 със силен далечен удар извън наказателното поле след пас на Кохей Като.
След това по-силната игра на гостите продължи и Мартин Райнов и Серджиу Негруц пропуснаха да реализират второ попадение в полза на Берое.
На двубоя присъстваха бившите капитани на българския национален отбор Стилиян Петров и Димитър Бербатов.
Още във втората минута на второто полувреме Кирев спаси удар от наказателното поле на Кохей Като.
В 57-ата минута “белите” достигнаха до изравняване. Георги Йомов напредна отдясно, подаде към Ивайло Димитров, който от няколко метра изравни резултата с третия си гол през сезона.
В 69-ата минута Берое отново излезе напред в резултата. Стефан Велков си вкара нелеп автогол от наказателното поле в опит да не позволи на Антон Карачанаков да играе с топката.
Десет минути преди края Калоян Кръстев стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри над вратата на Берое.
В 83-ата минута Берое вкара трети гол чрез Педро Еуженио, който се разписа с диагонален шут по земя, който изненада Марио Кирев.
Три минути преди края Душан Перниш изби силен удар на Иван Минчев.
Дълбоко в добавеното време Еуженио реализира второто си попадение за крайното 4:1 в полза на гостите, които излизат на второ място в класирането.

Мач от четвъртия кръг в Първа професионална лига:

Славия – Берое 1:4 (0:1)
голмайстори: 0:1 Карлос Охене 22, 1:1 Ивайло Димитров 57, 1:2 Стефан Велков-автогол 69, 1:3 Педро Еуженио 83, 1:4 Педро Еуженио 90
жълти картони: Иван Минчев, Михаил Венков, Матеуш Биси – Славия, Кохей Като, Карлос Охене – Берое
главен съдия: Георги Кабаков